Wyciskarki do soków - dwuślimakowe

Wyciskarki do soków, w których znajdują się dwa ślimaki będą interesującą alternatywą dla jednego ślimaka. Należą one do urządzeń wolnoobrotowych, dzięki czemu nie będzie dochodziło do napowietrzenia soku. Nie będzie również utleniania enzymów czy też substancji odżywczych jakie się w nim znajdują. Zaletą będzie również to, że sprzęt nie emituje ciepła, które może niszczyć witaminy.

Wyciskarki dwuślimakowe

Znajdują się w takich urządzeniach dwa równolegle ustawione do siebie wałki, które mają się zazębiać. Surowiec w postaci kawałków owoców czy warzyw jest tłoczony między nimi i dochodzi do jego miażdżenia, które uwalniać będzie sok i jednocześnie razem z nim te najcenniejsze składniki odżywcze. Następnie sok przechodzi przez filtr, który usuwać będzie resztki włókien i drobiny miąższu. Uzyskany w taki sposób sok jest klarowny i będzie spływał do naczynia, które obok zostanie podstawione. Suchy miąższ jest usunięty do osobnego naczynia.

Technologia dwuślimakowa jest to najbardziej efektywny sposób wyciskania soku. Pozwala on na uzyskiwanie dużej ilości soku z każdego gatunku owoców i warzyw. Inaczej niż wirówka będzie można również prowadzić pracę nad roślinami zielonymi takimi jak kapusta, sałata, szpinak czy natka pietruszki. Sokowirówki nie dają nam takie możliwości. Sok, który będzie wyciskany z użyciem wyciskarki dwuślimakowej powinien być jakościowo lepszy a jednocześnie praca takiego urządzenia będzie wydajniejsza, tego soku będzie się dało pozyskać zdecydowanie więcej.

Wysokiej jakości sok

Dwuślimakowe wyciskarki do soków

Ze względu na swoją wydajność i efektywność wyciskania będzie to takie rozwiązanie, które sprawi, że sok pozyskiwaniu z użyciem wyciskarki będzie nadawał się doskonale do prowadzenia wielu zdrowotnych kuracji i każdy kto zdecyduje się na jego spożywanie powinien być zadowolony z możliwości jakie niesie za sobą. Wybierając wyciskarki z dwoma ślimakami coraz częściej dostajemy również inne funkcje, między innymi możliwość homogenizacji produktów. Dzięki temu możliwości jakie będzie nam dawał taki sprzęt będą jeszcze większe i jeszcze lepiej będzie się dało go wykorzystywać dla własnego zdrowia.

Autor

Radosław Sawiński

Redakcja psy-raciborz.com.pl