Najważniejsze wskazówki dotyczące czyszczenia sokowirówki do zastosowań komercyjnych

Bonnie Mulligan

Dla konsumentów dbających o zdrowie i rodzin kochających owoce, sok stał się czymś więcej niż tylko opcjonalnym dodatkiem do śniadania lub młodzieńczą przekąską. Dla wielu osób sok stał się częścią ich codziennej rutyny. W 2015 roku Amerykanie wypili 6,6 galonów soków na osobę, co sprawia, że sok jest niezwykle popularnym dodatkiem do każdego posiłku lub poprawiaczem nastroju w ciągu dnia.

Bez względu na to, czy otwierasz bar z sokami, czy po prostu dodajesz świeże soki owocowe i warzywne do oferty swojej restauracji, musisz mieć pewność, że sprzęt do komercyjnej sokowirówki jest w doskonałym stanie technicznym. Ważną częścią tego procesu jest upewnienie się, że wiesz, jak prawidłowo je czyścić. W przeciwnym razie może dojść do utraty jakości soku i bezpieczeństwa klientów. Aby mieć pewność, że Twoja komercyjna sokowirówka działa tak, jak powinna, oto kilka wskazówek, których należy przestrzegać.

Opracuj plan codziennego czyszczenia
Prowadzenie jakiejkolwiek działalności gospodarczej wymaga opracowania planu. W przeciwnym razie po drodze można popełnić kosztowne błędy. Może się to wydawać zbędne, ale warto opracować plan codziennego czyszczenia sokowirówki. Jest to szczególnie ważne w przypadku pracowników, którzy będą odpowiedzialni za obsługę profesjonalnej sokowirówki. Po każdym przygotowaniu soku pracownicy powinni przepuścić przez sokowirówkę kubek wody, aby mieć pewność, że smak pozostaje czysty, a wszelkie pozostałości usunięte. Po każdym wyciśnięciu soku pracownicy powinni przepłukać szklankę wody przez sokowirówkę, aby smak pozostał czysty, a wszelkie pozostałości usunięte. Ogólna zasada mówi, że nie należy pozostawiać brudnej sokowirówki w spokoju, ponieważ w przeciwnym razie może dojść do zaschnięcia miąższu i innych resztek, które są trudniejsze do wyczyszczenia. Po zakończeniu dnia pracy należy wyjąć misę, kosz i pierścień zatrzymujący miąższ, a następnie umieścić je w ciepłej wodzie z mydłem. Następnie można użyć szczotki z nylonowym włosiem do wyczyszczenia tych elementów. Zatkane koszyki na sok można włożyć na noc do miski z wodą i sokiem z cytryny lub białym octem, a następnie dobrze umyć mydłem. Pamiętaj, aby zapisać ten proces i przechowywać go w miejscu dostępnym dla pracowników.

Bądź bezpieczny przez cały czas
Podczas obsługi i czyszczenia komercyjnej sokowirówki bezpieczeństwo zarówno klientów, jak i pracowników jest najwyższym priorytetem. Oczywiście przed przystąpieniem do wyciskania soku należy dokładnie umyć wszystkie owoce i warzywa, ponieważ przy braku ostrożności bakterie mogą przenieść się z zewnętrznej części produktu do wyciskanego soku. Bakterie mogą również rozwijać się wewnątrz elementów sokowirówki, jeśli nie są one czyszczone wystarczająco często i dokładnie. Ponadto, należy wyczyścić sokowirówkę przed pierwszym użyciem i zachować bezpieczeństwo podczas czyszczenia za każdym razem. Przed czyszczeniem komercyjnej sokowirówki należy zawsze odłączyć ją od zasilania - bez wyjątków. Do czyszczenia sokowirówki nie należy używać strumienia wody pod wysokim ciśnieniem, ponieważ może to spowodować przedostanie się wody do części sokowirówki, które nie powinny być zamoczone. Podstawa sokowirówki nigdy nie powinna być zanurzona w wodzie. Pamiętaj, aby zachować ostrożność podczas czyszczenia i chronić się przed ostrymi częściami urządzenia.

Poszukaj pomocy
Regularna konserwacja sokowirówki powinna być stosunkowo prosta. Jednak nawet jeśli wszystko robisz dobrze, Twoja sokowirówka może od czasu do czasu potrzebować trochę pielęgnacji. Chociaż sokowirówka jest dostarczana z instrukcją obsługi i bezpieczeństwa (którą należy przeczytać i zachować!), może się okazać, że potrzebna jest pomoc w rozwiązywaniu problemów. W Juicernet zapewniamy serwis i wymianę części w ramach naszej oferty. Dla Państwa wygody na naszej stronie internetowej znajdują się również instrukcje obsługi urządzeń oraz pomocne linki. Jeśli masz wątpliwości co do techniki czyszczenia lub uważasz, że Twoja komercyjna sokowirówka wymaga naprawy, skontaktuj się z nami, a my natychmiast udzielimy Ci pomocy. Chcesz wiedzieć, jak możemy Ci pomóc w Twojej firmie? Skontaktuj się z nami już dziś.

Kategorie: Porady i wskazówki,

Autor

Monika Kowalczyk

Redakcja psy-raciborz.com.pl