Wyciskarka czy sokowirówka? cz II

 Ile soku zamierzam wyciskać?

Sokowirówki są takim sprzętem, który może prowadzić pracę z dużą ilością warzyw i owoców i będzie to realizowane bardzo sprawnie. Natomiast wyciskarka będzie pracować wolniej i będzie trzeba więcej czasu, by dało się uzyskać odpowiednie dla nas ilości smacznego soku. Z drugiej jednak strony musimy pamiętać jedną podstawową zasadę, a mianowicie to, że im wolniej będzie pozyskiwany sok, tym lepszy jakościowo będzie.

Sokowirówki niestety nie gwarantują nam takiej jakości soku, ale nadal dla tych osób, które chcą go pozyskiwać bardzo dużo są takim sprzętem, który jest bardzo często wykorzystywany. Trzeba jednak pamiętać, że sok będzie tworzony szybko, ale niestety ubytki w surowcu są w przypadku sokowirówki dość poważne. Warto więc się zastanowić czy zależeć nam będzie na doskonałej jakości soku czy może będziemy woleli więcej i szybciej pozyskiwany sok.

Jak często będę korzystał z wyciskarki do soków?

niezależnie od tego jakie urządzenie wybierzemy musi być ono czyszczone i myte już po zakończeniu przygotowania soku. To bardzo ważne, ponieważ regularnie myte dokładnie urządzenie będzie się zachowywać w dobrym stanie i na pewno spełni nasze oczekiwania. Ten aspekt ma duże znaczenie, dlatego już przy wyborze wyciskarki powinno się dokładnie sprawdzać jak to urządzenie jest wykonane i jak będzie wyglądać kwestia jego mycia. To ważna istotna sprawa i warto pod tym kątem taki sprzęt wybierać.

Wyciskarka w kuchni

Wyciskarki dwuślimakowe

To urządzenia wydajniejsze, ale w przy czyszczeniu trudniejsze, ponieważ budowa jest bardziej złożona.

Jednoślimakowe wyciskarki

To sprzęty, które najłatwiej będzie się myło, ponieważ nie mają wielu części, łatwo się je rozkłada. Natomiast najgorzej myje się zawsze sokowirówki, które mają ostre sita i drobne otwory, które będą tak naprawdę bardzo trudne do wyczyszczenia.

Ile jest warte dla mnie moje zdrowie?

Przed wyborem urządzenia należy się bardzo dobrze zastanowić jaki sprzęt będzie dla nas najodpowiedniejszy i jak ważne jest dla nas zdrowie. to zawsze ta kwestia, która jest bardzo ważna, ponieważ, jeśli chcemy mieć jakościowy sok wybieramy wyciskarki, jeśli tanie urządzenie i słaby jakościowo sok trzeba wybrać wirówkę.

Autor

Klaudia Baran

Redakcja psy-raciborz.com.pl