Wyciskarka czy sokowirówka? cz I

Jeśli chcemy wybrać odpowiednie urządzenie do przygotowywania świeżego soku musimy na temat tych sprzętów coś więcej wiedzieć.

Wyciskarka, a sokowirówka

Co powinieneś wiedzieć przed zakupem wyciskarki czy sokowirówki?

Zajmujemy się testowaniem takich urządzeń, dlatego możemy postarać się o podpowiedź jakie rozwiązania będą najlepsze i który sprzęt sprawdzać się będzie rzeczywiście najlepiej. Dobra wyciskarka Wybór odpowiedniego urządzenia nie będzie taki prosty jakby się to mogło wydawać. Generalnie wszystkie wirówki i wyciskarki mają za zadanie wyciskać sok, jednak sam proces wyciskania jest różny. Inny będzie bowiem czas do uzyskania soku, inna ilość tego soku oraz jakość.

Doskonały wybór to jednak pewien kompromis, na jakie musimy się zgodzić. Idealna wyciskarka do soku czy wirówka nie istnieje. Każdy może szukać dla siebie czegoś odpowiedniego, ale trzeba się godzić również z tym, że niestety nadal istnieją niedoskonałości tego typu urządzeń. Zanim zdecydujemy się na kupno konkretnego urządzenia trzeba sobie zadać kilka istotnych pytań, które mogą wpływać na nasz wybór w znaczący sposób.

Z czego będę wyciskał sok ?

Jaki rodzaj soku najbardziej mi odpowiada?

Ile soku zamierzam wyciskać ?

Jak często będę korzystał z wyciskarki do soków ?

Ile jest warte dla mnie moje zdrowie ?

Z czego będę wyciskał sok?

Owoce na sok

Tak samo sokowirówki jak i wyciskarki do soków pozwalają uzyskać sok z najbardziej popularnych gatunków warzyw oraz owoców. Problem będzie się pojawiał w momencie, gdy chcemy wycisnąć sok z warzyw liściowych czy ziół. Wtedy niestety sokowirówka nie będzie odpowiednim wyborem, ponieważ nie będzie w stanie sobie z tym poradzić. Jeśli wiec chcemy sok wyciskać również z takich składników jak liściaste warzywa to najlepszym wyborem dla nas będzie zawsze wyciskarka do soków, która dobrze sobie z tymi surowcami poradzi.

Jaki rodzaj soku najbardziej mi odpowiada?

Duże znaczenie ma to czy wolimy raczej sok gęsty czy tez propozycję, która będzie delikatna, rzadka. Dla tych, którzy wolą sok esencjonalny wyborem będzie oczywiście wyciskarka. Jeśli jednak ktoś chce mieć dla siebie sok klarowny zdecydowanie lepiej będzie zdecydować się na sokowirówkę, ale trzeba się liczyć, że tam pojawi się piana i sok będzie się utleniał.

Autor

Monika Kowalczyk

Redakcja psy-raciborz.com.pl